Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve barolar, sosyal medyada Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Nahit Eren'i tehdit eden hesapların bu kez Bingöl Barosu Başkanı Av. Ömer Faruk Hülakü'yü hedef gösterdiğini belirterek Hülakü'ye destek verdi. Açıklamada, “Bu hedef gösterme girişimlerinin hala devam ediyor olmasının en temel sebebi şüphesiz ki cezasızlık kültürüdür” denildi.

TBB ve baroların ortak açıklamasında, "Diyarbakır Barosu Başkanımıza yönelen tehdit için yaptığımız açıklamanın mürekkebi kurumadan bu defa aynı hesaplar, kendisi ve eşinin kişisel verilerini kullanarak Bingöl Barosu Başkanımız Av. Ömer Faruk Hülakü’yü hedef göstermiştir. 01 Şubat 2023 tarihinde Türkiye Barolar Birliği ile 81 Baro tarafından yapılan ortak açıklamada ifade ettiğimiz üzere yeni bir kayba ve yeni bir acıya tahammülümüz yoktur. Bu hesapların arkasındaki zihniyetin hedef göstermesi sonucu oluşan iklimde ülkemizde nice aydınlık yüzler kaybedildi" ifadeleri kullanıldı.

"Bizler hukuk kurumları olarak; insan hakları savunusundan, herkes için hukuk ve adalet mücadelesinden hiçbir koşulda vazgeçmeyeceğiz" ifadesinin yer aldığı açıklama şöyle devam etti:

"Bu hedef gösterme girişimlerinin hala devam ediyor olmasının en temel sebebi şüphesiz ki cezasızlık kültürüdür. Önleyici tedbirler konusundaki çağrımızı ısrarla yineliyoruz. Bu hesaplara karşı etkin bir soruşturma sürecinin yürütülmemesi; failleri cesaretlendirmekte ve kriminal eğilimlere zemin oluşturmaktadır. Aşağıda imzası olan Türkiye Barolar Birliği ve Barolar olarak; Bingöl Baro Başkanımız Av. Ömer Faruk Hülakü’nün yanında olduğumuzu, hukuki sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz."

Yapılan açıklama şöyle:

"Diyarbakır Barosu Başkanımıza yönelen tehdit için yaptığımız açıklamanın mürekkebi kurumadan bu defa aynı hesaplar, kendisi ve eşinin kişisel verilerini kullanarak Bingöl Barosu Başkanımız Av. Ömer Faruk Hülakü’yü hedef göstermiştir.

01 Şubat 2023 tarihinde Türkiye Barolar Birliği ile 81 Baro tarafından yapılan ortak açıklamada ifade ettiğimiz üzere yeni bir kayba ve yeni bir acıya tahammülümüz yoktur. Bu hesapların arkasındaki zihniyetin hedef göstermesi sonucu oluşan iklimde ülkemizde nice aydınlık yüzler kaybedildi.

Bizler hukuk kurumları olarak; insan hakları savunusundan, herkes için hukuk ve adalet mücadelesinden hiçbir koşulda vazgeçmeyeceğiz.

Bu hedef gösterme girişimlerinin hala devam ediyor olmasının en temel sebebi şüphesiz ki cezasızlık kültürüdür. Önleyici tedbirler konusundaki çağrımızı ısrarla yineliyoruz. Bu hesaplara karşı etkin bir soruşturma sürecinin yürütülmemesi; failleri cesaretlendirmekte ve kriminal eğilimlere zemin oluşturmaktadır.

Aşağıda imzası olan Türkiye Barolar Birliği ve Barolar olarak; Bingöl Baro Başkanımız Av. Ömer Faruk Hülakü’nün yanında olduğumuzu, hukuki sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz."

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ
ADANA BAROSU
ADIYAMAN BAROSU
AFYONKARAHİSAR BAROSU
AĞRI BAROSU
AKSARAY BAROSU
AMASYA BAROSU
ANKARA BAROSU
ANTALYA BAROSU
ARDAHAN BAROSU
ARTVİN BAROSU
AYDIN BAROSU
BALIKESİR BAROSU
BARTIN BAROSU
BATMAN BAROSU
BAYBURT BAROSU
BİLECİK BAROSU
BİNGÖL BAROSU
BİTLİS BAROSU
BOLU BAROSU
BURDUR BAROSU
BURSA BAROSU
ÇANAKKALE BAROSU
ÇANKIRI BAROSU
DENİZLİ BAROSU
DİYARBAKIR BAROSU
ELAZIĞ BAROSU
ERZİNCAN BAROSU
ERZURUM BAROSU
ESKİŞEHİR BAROSU
GAZİANTEP BAROSU
GİRESUN BAROSU
GÜMÜŞHANE BAROSU
HAKKARİ BAROSU
HATAY BAROSU
IĞDIR BAROSU
ISPARTA BAROSU
İSTANBUL BAROSU
İZMİR BAROSU
KAHRAMANMARAŞ BAROSU
KARABÜK BAROSU
KARAMAN BAROSU
KARS BAROSU
KASTAMONU BAROSU
KAYSERİ BAROSU
KIRIKKALE BAROSU
KIRKLARELİ BAROSU
KIRŞEHİR BAROSU
KİLİS BAROSU
KOCAELİ BAROSU
KONYA BAROSU
KÜTAHYA BAROSU
MALATYA BAROSU
MANİSA BAROSU
MARDİN BAROSU
MERSİN BAROSU
MUĞLA BAROSU
MUŞ BAROSU
NEVŞEHİR BAROSU
ORDU BAROSU
OSMANİYE BAROSU
SAKARYA BAROSU
SAMSUN BAROSU
SİİRT BAROSU
SİNOP BAROSU
ŞANLIURFA BAROSU
ŞIRNAK BAROSU
TEKİRDAĞ BAROSU
TOKAT BAROSU
TRABZON BAROSU
TUNCELİ BAROSU
UŞAK BAROSU
VAN BAROSU
YALOVA BAROSU
YOZGAT BAROSU
ZONGULDAK BAROSU