Olay, 25 Şubat günü saat 23.30 sıralarında Seyhan ilçesi Ova Mahallesi’nde meydana geldi. Yüzlerini kaskla gizleyen Ali B., arkadaşı Doğan Ö.’in kullandığı motosikletle, aralarında husumet olan İbrahim C.’ın yaşadığı sokağa gitti. B., sokaktaki berberin önünde oturan C.’a tabancayla ateş açtı. C. da tabancayla karşılık verince çatışma çıktı. Silahtan çıkan kurşunlardan biri Doğan Ö.’in başına isabet etti. Ö. kanlar içinde yere yığılırken, B. ile C. kaçtı.

Mahallelinin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İlk müdahalesi yapılan Doğan Ö., ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan Ö., 3 Mart günü hayatını kaybetti.

CEZAEVİNDEN 10 AY ÖNCE ÇIKMIŞ

Olayla ilgili çalışma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Ali B.’ın, 2014 yılında kuzeni Deniz Turgut’u öldüren kişilerle silahlı kavgaya karışıp tutuklandığını, 10 ay önce de cezaevinden çıktığını saptadı. B.’ın, bu olayda aleyhinde tanık olarak ifade verdiği için İbrahim C.’a husumet beslediği belirlendi.

SİLAHLAR KRİMİNAL İNCELEMEYE GÖNDERİLDİ

Bu tespitler üzerine harekete geçen polis, Ali B. ile İbrahim C.’ı saklandıkları adreslere düzenlenen operasyonlarla yakaladı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, çatışmada kullandıkları tabancalar ele geçirildi. Tabancalar, Ö.’in kim tarafından vurulduğunun belirlenmesi için Adana Kriminal Polis Laboratuvarı’na gönderildi.

‘KENDİMİ KORUMAK İÇİN KARŞILIK VERDİM’

Emniyete götürülen şüphelilerden İbrahim C., ifadesinde, “Kim olduklarını bile görmedim. Bana ateş açtılar, kendimi korumak için karşılık verdim” dedi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ali B. ile İbrahim C., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.