Kocaeli Barosu’na üye avukat İbrahim Ünal’ın Gebze’deki evine, dava açtığı kişilerce baskın yapıldı. Bugün saat 12.00 gibi evi basan eli sopalı şüpheliler, binanın camlarını kırdı. Olay yerine gelen polis kamera kayıtlarını aldı. Avukat Ünal, “Can güvenliğim yok. Birkaç gün önce de, gece yarısı taşlarla camları kırdılar. Suç duyurusunda bulundum” dedi.

Halktv.com.tr'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre; avukat İbrahim Ünal, babası M. Ünal’a ait bir gayrimenkul için dava açtı. İki katlı bir bina için açılan ‘tapu iptal ve tescil’ davasında, akrabaları O. Ünal’ın yanı sıra bu kişinin binayı devrettiği H. Motors Otomotiv şirketi de yer aldı. H. Motors sahiplerinin de davaya dahil edilmesi ile, olayların fitili de ateşlenmiş oldu.

‘Açtığın davayı çek’ tehdidi

Anılan şirketin yetkililerinden Şerif Ş. ile Yunus Ş., avukat İbrahim Ünal’a “Bize karşı açtığın davayı çek” yönünde tehdit içerikli ifadeler kullanılmaya başladı. Ünal’ın geri adım atmaması üzerine, Ünal’ın, ailesi ile yaşadıkları aile apartmanı geçen günlerde taş yağmuruna tutuldu. Gece yarısı yapılan taşlı saldırıda evlerin camları kırıldı.

Geçen hafta suç duyurusunda bulundu

Avukat İbrahim Ünal, geçen hafta şüpheliler hakkında Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Anılan başvurunun üzerinden kısa bir süre geçmesine karşın bugün daha büyük bir saldırı oldu. Ünal ailesinin yaşadığı Gebze Âdem Yavuz Mahallesi’ndeki ev 4-5 kişi tarafından taşlı sopalı saldırıya uğradı.

Aracın bagajındaki sopaları çıkardı

Kamera kayıtlarına göre şüphelilerden Yunus Ş., aracının bagajında aldığı sopalarla eve girdi. Başka bir kayıtta ise ikinci bir kişi eline aldığı kaldırım taşını binaya doğru fırlattı. Olaydan hemen sonra polis ekipleri eve geldi.

Avukat Ünal: Can güvenliğimiz yok

Olay sonrası konuşan avukat İbrahim Ünal, “Saldırı anında ben, annem ve babamla evin üst katındaydık. Alt katta ise kardeşim ve eşi yaşıyordu. Bir anda neye uğradığımızı şaşırdık. Can güvenliğimiz yok” dedi.

Ünal, “Yetkililerin harekete geçmesi, bu kişilerin yakalanması için birimizin canından mı olması gerekiyor” diye konuştu.