Bursa’da önceki gece, evinin bulunduğu sitenin yakınındaki Yargı Park'ta ölü bulunan hakim Çiğdem Bayrakçeken'in cenazesi, görev yaptığı adliyede düzenlenen törenin ardından memleketi Afyonkarahisar'a getirildi. Tabutunun üzerine Türk bayrağı konulan Bayrakçeken için Paşa Camii'nde cenaze namazı kılındı. Cenazeye Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, çok sayıda hakim ve savcı katıldı. Bayrakçeken'in cenazesi, kılınan namazın ardından Afyonkarahisar Kocatepe Asri Mezarlık'taki aile kabristanına defnedildi.

BURSA'YA 4 YIL ÖNCE ATANDI

Çiğdem Bayrakçeken'in, ilk görev yeri olan Bursa'ya 4 yıl önce atandığı, 6 ay önce savcı olan eşinden boşandığı, anne ve babasıyla birlikte yaşadığı belirtildi. Çiğdem Bayrakçeken'in ölümünden önce annesi, babası ve ablasına hitaben not bıraktığı, ölümünden kimsenin sorumlu olmadığını belirttiği ifade edildi.

ADLİYE ÖNÜNDEN UĞURLANDI

Hakim Çiğdem Bayrakçeken için bu sabah görev yaptığı Bursa Adliyesi'nin önünde tören düzenlendi. Törenin ardından Çiğdem Bayrakçeken'in cenazesi, memleketi Afyonkarahisar’a gönderildi. Bursa Barosu da sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayımladı. 

HSK'DAN TAZİYE MESAJI

Hâkimler ve Savcılar Kurulu, Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Hâkim Çiğdem Bayrakçeken'in vefatı nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

Mesajda "Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Hâkim Çiğdem Bayrakçeken'in vefat ettiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz." denildi.

Ankara Barosu tarafından paylaşılan başsağlığı mesajı ise şöyle;