Gaziantep'te toplu konut inşaatında çalışan iş makinesi görevlisi Ö. Ö., bir akşam işleri olduğunu belirtip mesaiye kalacağını söyledi. 

Odatv'de yer alan habere göre; İş makinesinin yakıtından, babasına ait araca ve bidonlara yakıt hırsızlığı yapan Ö., gece bekçisine yakalandı. 

Bekçinin durumu patrona bildirmesi üzerine, patron M. C. şantiye alanına geldi. 

Bekçinin ilk ifadesine göre, hırsız Ö. Ö. iş makinesinden inerken düştü ve çenesini kırdı. 

Bekçi daha sonra patron M. C. ile hırsız Ö. arasında arbede yaşandığını, ancak karanlıkta darp olayını net olarak görmediğini belirtti. 

Gaziantep 18. Asliye Ceza Mahkemesi, tanık ifadeleri yanı sıra, darp raporlarını inceleyerek, patron M. C.’in hırsız Ö. Ö.’i darp ettiğine hükmetti. 

Kararda, şöyle denildi: “5237 S. TCK’nun 29/1. maddesi gereğince sanığın eylemi tahrik altında işlediği anlaşıldığından cezasından takdiren 3/4 oranında indirim yapılarak 9 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına, 5237 Sayılı TCK’nun 62/1. maddesi gereğince sanığın geçmişi, cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri dikkate alınarak cezasından takdiren 1/6 oranında indirim yapılarak 7 ay 15 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

Patron M.C.’e verilen hapis cezası 4.500,00 TL’lik para cezasına çevrildi. 

Hırsızlık yaparken yakalanan Ö. Ö., bu kez tazminat davasına başvurdu. 

Gaziantep 9. Asliye Hukuk Mahkemesi ise 36 bin TL “Maddi”, 11 bin TL ise “Manevi” tazminat ödenmesine karar verdi. 

Patron M. C., yargılama giderleri de dahil olmak üzere toplamda yaklaşık 90 bin TL para cezasına çarptırılmış oldu. 

CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, yaşanan olayı sosyal medya hesabında şöyle değerlendirdi: “Siz, siz olun, hırsızı yakalasanız da karışmayın. Çayını, kahvesini ikram edin polisin veya jandarmanın gelmesini bekleyin.”