Program, TBB Yönetim Kurulu Üyesi, Kariyer ve Mesleki Gelişim Merkezi Koordinatörü Av. Abdülbaki Çelebi ve Merkez Sözcüsü Av. Serdar Ülkü’nün konuşmalarıyla başladı.

Çelebi, konuşmasında iyi bir kariyer planlamasının büyük önem taşıdığını söyleyerek, “İyi bir kariyer planı oluşturmanın ilk adımı da kendimizi ve yeteneklerimizi tanımaktır” dedi. “Hukuk, geniş bir yelpazede farklı alanları olan bir disiplindir” hatırlatmasında bulunan Çelebi, “Kariyer yolculuğumuza başlarken hangi alanda çalışmak istediğimizi belirlemek önemlidir. Bu noktada ilgi alanlarımızı ve güçlü yönlerimizi değerlendirmeliyiz” şeklinde konuştu.

Merkez Sözcüsü Av. Serdar Ülkü de klasik hukukçuluğun artık tarihin tozlu sayfalarında yer alacağını söyleyerek, gelişen ve gelişmekte olan toplumlarda dijitalleşme ve teknolojinin hayattaki yerine dikkat çekti. Ülkü, bu gelişimin doğal sonucu olarak hukuk mesleklerinde inovatif davranış ve vizyoner yapının geliştirilerek ve şekillendirilerek yer alması gerektiğini söyledi.

Programda Eski Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı ve Eski Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Burhan Üstün “Hakimlik Mesleğinde Kariyer”, Prof. Dr. Çiğdem Kırca “Akademide Kariyer”, Av. Armağan Çağlayan “Hukuk Fakültesi ve Başka Bir Kariyer”, İletişim Uzmanı Sinan Pekinton “Kariyerde İletişimin Önemi” ve Prof. Dr. Burhanettin Kaya da “Türkiye’de Avukat olmak: Ruh Sağlığı Penceresinden Bakış” başlıkları altında sunularını gerçekleştirdi.