Baro sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada: “Dün yani 03/08/2022 tarihinde Sapanca Adliyesi içerisinde yapılan ihale işlemi esnasında İstanbul Barosu'na kayıtlı meslektaşımıza yönelik olarak gerçekleştirilen filli saldırı sonrasında gözaltına alınan 6 kişiden 2'si Sapanca Sulh Ceza Hâkimliği tarafından nitelikli kasten yaralama suçundan tutuklanmış, 3 kişi ise adli kontrol altına alınmıştır.

Avukat, adaletin tecellisi için çalışır ve görevlerini yaptıkları sırada kamu görevlisidir. Avukat, yaşadığınız sorunların kaynağı da degildir. Sadece görevini yapan avukatı hedef alamazsiniz. Şiddet nesnesi haline dönüştüremezsiniz.

Sakarya Barosu, meslektaşımıza yönelik saldırı nedeniyle kendisine geçmiş olsun diyor, menfur olayın gerçekleştiği ilk andan itibaren Sakarya Barosu’nun tüm unsurlarıyla sürecin takipçisi olduğunu ve saldırıyı şiddetle kınadığını, saldırganların hak ettikleri en ağır cezayı alması için mücadelenin yine içinde olacağını kamuoyu ile paylaşıyoruz” ifadelerine yer verildi.