banner590

02 Haziran 2018

Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası


ANKARA (AA) - Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası Ankara’da başladı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) tarafından düzenlenen şampiyonada 64 kulüpten, down sendromlu, otizmli ve mental olmak üzere 90 sporcu mücadele ediyor.

Organizasyonda, dünya şampiyonu paralimpik atletler Esra Bayrak, Muhsine Gezer, Yasemin Keskinsoy, Sevim Demircan, Mihriban Kaya ve Onur Kopuzlu da yer aldı.

Naili Moran Atletizm Sahası'nda düzenlenen şampiyonanın ilk gün müsabakalarında dereceye girenlere ödüllerini federasyon asbaşkanı Ensar Kurt ile diğer yetkililer verdi.

Şampiyona yarın sona erecek.

Erkekler ve kadınlarda kategorilerinde ilk gün dereceye giren sporcular şunlar:

100 metre otizmli kadınlar:

1- Dersu Kılıç (Engelsiz Yürekler Spor Kulübü)

2- Fatma Buse Özet (Özel Koçak Engelliler Sanat Kültür Spor Kulübü)

3- Medine Göç (Samsun Canik Belediye Spor Kulübü)


Gülle atma otizmli kadınlar:

1- Zühre Elif Gramos (Nirvana Otizm Yaşam Spor Kulübü)


Uzun atlama otizmli kadınlar:

1- Yağmur Aladağ (Malatya Nefes Spor Kulübü)

2- Melda Gürsoy (Malatya Anadolu Yüzme Spor Kulübü)


400 metre otizmli kadınlar:

1- Yağmur Aladağ (Malatya Nefes Spor Kulübü)

2- Dersu Kılıç (Engelsiz Yürekler Spor Kulübü)

3- Melda Gürsoy (Malatya Anadolu Yüzme Spor Kulübü)


800 metre otizmli kadınlar:

1- Fatma Buse Özet (Özel Koçak Engelliler Sanat Kültür Spor Kulübü)


100 metre down sendromlu erkekler:

1- Furkan Demir (Üsküdar Belediyespor Kulübü)

2- Rıdvan Yalçın (Tuğrul Burakkoçulu Özel Bireyler Spor Kulübü)


100 metre down sendromlu (mozaik) erkekler:

1- Ali Topaloğlu (Samsun Canik Belediyespor Kulübü)


Gülle atma down sendromlu (mozaik) erkekler:

1- Ali Topaloğlu (Samsun Canik Belediyespor Kulübü)


Uzun atlama down sendromlu erkekler:

1- Resul Orakçı (İstanbul Mert Karahan Eğitim Uygulamaları Okulu ve İş Eğitim Merkezi Spor Kulübü)

2- Mehmet Anıl Koçak (Derince Yağmur Çocuklar Spor Kulübü)


400 metre down sendromlu erkekler:

1- Mehmet Anıl Koçak (Derince Yağmur Çocuklar Spor Kulübü)

2- Arif Özgünay Halis (Ankara Erzurum Pasinler Spor Kulübü)


Cirit atma:

1- Volkan Yavuzaslan (Silivri Lions GSK)


100 metre down sendromlu kadınlar:

1- Merve Uzun (Üsküdar Belediyespor Kulübü)

2- Ayşegül Kınık (İstanbul Özel Sporcular Spor Kulübü)

3- Nisa Naz Öztürk (Kayserispor Kulübü)


Gülle atma down sendromlu kadınlar:

1- Münevvere Yılmaz (Afyonkarahisar Özel Sporcular GSK)


Gülle atma down sendromlu (mozaik) kadınlar:

1- Dilara Çevik (Alanya Özel Sporcular)


400 metre down sendromlu kadınlar:

1- Hülya Zeynep Akçay (Ankara Amatör Sporcular)


Cirit atma down sendromlular (mozaik) kadınlar:

1- Dilara Çevik (Alanya Özel Sporcular)


100 metre mental kadınlar:

1- Edanur Akın (Samsun Zafer İş Spor Kulübü)

2- Yaprak Gündüz (Bahattin Çini Özel Eğitim Mesleki Eğitim Spor Kulübü)

3- Döne Altunkaya (Meram Nuriye Cahit Atay Özel Eğitim Spor Kulübü)


Gülle atma mental kadınlar:

1- Mihriban Kaya (Ankara)

2- Eda Yıldırım (Samsun Özel Yetenekler GSK)

3- Ayşegül Tahtakale (Ankara Saray Rehabilitasyon Spor Kulübü)


Uzun atlama mental kadınlar:

1- Esra Bayrak (Samsun Özel Yetenekler GSK)

2- Serdem Erdem (Silivri Özel Sporcular Mavi Umut Spor Kulübü)

3- Edanur Akın (Zafer İş Spor Kulübü)


400 metre mental kadınlar:

1- Muhsine Gezer (Balıkesir Burhaniye Özel Sporcular Spor Kulübü)

2- Fatma Damla Altın (Samsun Özel Yetenekler GSK)

3- Yasemin Keskinsoy (Samsun Özel Yetenekler GSK)


800 metre mental kadınlar:

1- Gülden Erol (Burhaniye Satranç Spor Kulübü)

2- Canan Kılçık (Malatya Anadolu Ateşi Spor Kulübü)


100 metre otizmli erkekler:

1- Murat Uslu (İstanbul Cengiz Deniz Spor Kulübü)

2- Muhammed Fatih Uzman (Yalova Özel Yıldızlar Spor Kulübü)


Gülle atma otizmli erkekler:

1- Berkay Ceylan (Ankara Erzurum Pasinler Spor Kulübü)


Uzun atlama otizmli erkekler:

1- Arda Feroğlu (İzmir Özel Sporcular Spor Kulübü)

2- Serkan Yazıtaş (Yozgat Kanuni Sultan Süleyman Özel Eğitim Spor Kulübü)

3- Mert Mutlu (Malatya Özel Sporcular Spor Kulübü)


400 metre otizmli erkekler:

1- Murat Muslu (İstanbul Cengiz Deniz Spor Kulübü)


800 metre otizmli erkekler:

1- Ramazan Can Alıcı (İstanbul Cengiz Deniz Spor Kulübü)

2- Akif Emre Saraçoğlu (İzmit Otizm Spor Kulübü)

3- Mehmet Arda Büyükdereli (Beren Özel Sporcular Spor Kulübü Derneği)


100 metre mental erkekler:

1- Ufuk Babacan (Trabzon Karşıyaka Spor Kulübü)

2- Muhammet Yazıcı (Trabzon Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı GSK)

3- Cengiz Taştan (Rize Zehra Usta Eğitim Uygulamaları Spor Kulübü)


Gülle atma mental erkekler:

1- Barış Çolak (Saibe Durmaz Özel Çocuklar Spor Kulübü)

2- Anıl Demir (Doğa Otizm Spor Kulübü)


Uzun atlama mental erkekler:

1- Muhammet Selim Ünal (Kocaeli Yaşam Koçluğu ve Olimpiyat Spor Kulübü)

2- Muhammet Yazıcı (Trabzon Aile ve Sosyal Politikalar GSK)

3- Salih Doğanay (Silivri Özel Sporcular Mavit Umut Spor Kulübü)


400 metre mental erkekler:

1- Onur Kopuzlu (Gümüşhane GSK)

2- Muhammet Amaç (Hasandağ GSK)

3- Cengiz Aydın (Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübü)


800 metre mental erkekler:

1- Emrah Öztürk (Trabzon Merkez Ortahisar Belediyespor)

2- Yasin Çınar (Yüksel Spor Kulübü)

3- Burak Duymaz (Bizim Çocuklar GSK)


Cirit atma mental erkekler:

1- Erkan Gültekin (Trabzon Atletizm İhtisas Kulübü)

2- Cengiz Taştan (Rize Zehra Usta Eğitim Uygulamaları Spor Kulübü)

3- Barış Çolak (Saiba Durmaz Özel Çocuk GSK)


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.