Muğla Barosu Hizmet Binası’nda düzenlenen ve stajyer avukatlar ile genç meslektaşların mesleğe bir adım önde başlamasını sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte; yargının kurucu unsuru savunmayı, dolayısıyla vatandaşı temsil eden avukatların görevlerini en iyi şekilde yapmak için kendilerini nasıl geliştirebileceklerine ilişkin önerilerde bulunan Sağkan, kişisel deneyimlerinden örnekler verdi. Avukatların içinde bulunduğu hem ekonomik hem mesleki sorunların büyük boyutlara ulaştığını kaydeden Sağkan, TBB ve baroların bu sorunları çözmek için dayanışma içinde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Sağkan, daha sonra soruları cevapladı.

PROTOKOL ZİYARETLERİ

Birlik Başkanı, gezisinin ikinci gününde Muğla Barosu Başkanı Akgün’ün eşliğinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Adalet Komisyonu Başkanı Ercan Arslan ile Menteşe Belediyesi Başkanı Bahattin Gümüş’ü ziyaret etti.

Sağkan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı ziyaretinin ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret ettikten sonra Bodrum Adliyesi’ne geçerek Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak ve Adalet Komisyonu Başkanı Engin Koç’la ayrı ayrı görüştü.