31 Mayıs Salı günü Ordu’nun Altınordu ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Mevkii’nde meydana gelen kazada, Giresun istikametine giden otomobilin sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine öndeki araca çarpmış ve karşı şeride fırlayarak 2 araca daha çarpmıştı.

İkisi ağır 6 kişinin yaralandığı kazada aracın çarptığı araçlardan biri de Giresun istikametinden Ordu’ya gelen Avukat Murat Çufadar’ın kullandığı otomobildi. Kazada Avukat Murat Çufadar ile otomobilde bulunan eşi Yeşim, çocukları Ali Batın ve Mecit Buhaç Çufadar yaralanmıştı.

Eşi ve iki oğlu tedavisini tamamlayıp taburcu olduğu Murat Çufadar’ın yoğun bakımda tedavisi devam ediyordu. Avukat Murat Çufadar’dan acı haber bu sabah geldi ve yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Murat Çufadar (47), tedavi gördüğü özel hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Çufadar için Ordu Adliyesi önünde düzenlenen törene, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, hakimler-savcılar, avukatlar, ailesi ve yakınları katıldı.

Ordu Barosu Başkanı Sibel Torun, burada yaptığı konuşmada, meslektaşının ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, Çufadar'ın yakınlarına başsağlığı diledi.