Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, Muş Barosu tarafından, hak ettiği avukatlık ruhsatını teslim almadan önce geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Av. Esma Onuler onuruna düzenlenen temsili ruhsat törenine katılarak ailenin ve meslektaşların acılarını paylaştı. Sağkan’a, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Abdülbaki Çelebi eşlik etti.

Muş Barosu Başkanı Av. Kadir Karaçelik’le birlikte genç yaşta kaybettiğimiz meslektaşımızın ailesiyle bir araya gelen Sağkan, törende yaptığı konuşmada meslektaşımızın vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, merhumeye Alah’tan rahmet, aileye, yakınlarına ve Baro üyelerine taziye dileğinde bulundu.

Konuşmaların ardından Birlik Başkanı Sağkan ve Baro Başkanı Karaçelik, Av. Esma Onuler’in ruhsatını kederli ailesine teslim etti.

Sağkan ruhsat töreninin ardından Muş Barosu Staj Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen “Avukatlık Mesleği” konulu söyleşide, stajyer avukatlarla bir araya geldi. Avukatlık mesleğine ilişkin deneyimlerini paylaşan Sağkan, stajyer avukatların güncel sorunları ile TBB ve Baroların bu sorunların çözümüne yönelik önerilerini aktararak; genç meslektaşlardan gelen soruları cevapladı.

Birlik Başkanı Sağkan, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Abdülbaki Çelebi, Muş Barosu Başkanı Av. Kadir Karaçelik ve Yönetim Kurulu üyeleri eşliğinde, Muş Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Karlı’yı makamında ziyaret etti.