Resepsiyona TBB Başkanı Av. Erinç Sağkan, Adana Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz, CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Yeşil Sol Parti Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Yüreğir Belediye Başkanı M. Fatih Kocaispir, Seyhan Belediye Başkan vekili Rukiye Çinkılıç,  Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, Niğde Barosu Başkanı Av. Emin Alper Öztürk, Gaziantep Barosu Başkanı Av. İskender Kahraman, HDP İl Eş Başkanı Mehmet Karakış, TBB Genel Sekreteri Av. Veli Küçük, Adana Tabip Odası Başkanı Dr. Selahattin Menteş, TMMOB İKK Adana Temsilcisi Ahmet Uncu, Adana Barosu Yönetim Kurulu Üyeleri, avukatlar ve stajyer avukatlar ile çok sayıda davetli katıldı.

Adana Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz ile Yönetim Kurulu üyeleri, konukları kapıda karşılayıp gece boyunca yakından ilgilendi. Avukatlar, eşleri ve misafirlerin katıldığı kokteylde meslektaşlarımız bir araya gelmenin mutluluğunu sohbet ederek yaşadılar.

“BARO TESİSLERİMİZİ ÖZLEMİŞTİK”

Adana Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz resepsiyonda yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Uzun zamandan sonra evimizdeyiz. Baro tesislerindeyiz. Bu gördüğünüz binanın etrafı temele kadar kazıldı. Alt kattaki konferans salonumuzun bakımı tamamen yapıldı. Havalandırılması olduğu gibi değişti. Ve önümüzdeki yıl tüm eğitimlerimizi artık kendi evimizde yapacağız. Bu süreçte sayın birlik başkanımızın ve birlik yönetiminin çok büyük ciddi destekleri oldu. Ben destekleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum”  Bir arada olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadığını ifade eden Av. Gökayaz, “Tüm meslektaşlarıma adaletin tecelli ettiği, mesleki sorunlarımızın geride kaldığı güzel bir adli yıl diliyorum.” diye konuştu.

Av. SAĞKAN; “TBB ve BAROLAR, ADALETİN TESİSİ İÇİN ZORUNLU KURUMLARDIR”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Erinç Sağkan, konuşmasında şunları söyledi:

“Deprem sürecinde yüz yirmi iki meslektaşımızı kaybettik. İlk günden itibaren 81 Baromuz ve Türkiye Barolar Birliği o bölgede meslektaşlarımızın ve yurttaşlarımızın sorunlarına koştu. Türkiye Barolar Birliği'nin yaptığı suç duyurusu yüzlerce kişinin ölümünden mesul bir müteahhit yakalandı. İşte barolarda Türkiye Barolar Birliği de bu ülkede adaletin tesisi için zorunlu kurumlardır. Ancak bu zorunlu kurumlar gücünü siz kıymetli meslektaşlarımızdan alınıyor. O sebeple mesleğimizin sorunlarının çözümü için de yüz seksen bin avukat birlikte mücadele edersek eğer çözülmeyecek hiçbir sorun olmadığını düşünüyor, Yeni adli yılın hepimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”

Konuşmaların ardından program müzik eşliğinde sona erdi.