>> TBB yönetimi ve baro başkanları Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'la avukatlık mesleğinin sorunlarının çözümü için bir araya geldi

Baro Başkanları toplantısı, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Birlik Başkanı Av. R. Erinç Sağkan’ın Adalet Bakanı ile yapılan görüşmeyi değerlendirdiği konuşmasıyla başladı.

Baro Başkanları mesleğin sorunları kapsamında Adalet Bakanlığı ile yapılan görüşmede dile getirilen sorunların çözümü için etkin şekilde fikri takibin yapılabilmesi bakımından ortak çalışma grubu oluşturulması ile “02-03 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilmesi planlanan 13. Olağanüstü Genel Kurul Toplantı gündeminin belirlenmesi” ve diğer gündem başlıklarına ilişkin görüş ve önerilerini dile getirdi.

Toplantının sonunda; Adalet Bakanlığına sunulan avukatlık mesleğinin derin sorunları ve acil çözüm önerileri arasından tespit edilen kısa vadede çözümü zorunlu başlıkların takibi için çalışma grubu oluşturulmasına, bu konularda ilgili Bakanlıklar nezdinde fikri takip, ısrarlı talep ve çalışma yapılmasına karar verildi.

Komisyonun çalışmaları, Eylül ayı içerisinde yapılması öngörülen Baro Başkanları toplantısında yeniden ele alınarak ortaya çıkan tabloya göre meslektaşlarımız bilgilendirilecek ve yol haritası belirlenecektir.

Görüntüle