Adalet Bakanı Tunç, kulübün düzenlediği “Yüksek Yargıyla Buluşma“ etkinliği kapsamında bir araya geldiği öğrencilere “Sizler, hem kürsüde hem de savunma makamında yargı teşkilatında gelecekte yer alacak kişilersiniz. Dolayısıyla hukuk fakülteleri, yargı teşkilatının geleceğidir” dedi.

Gençlerin geleceğe dair hedeflerini dinleyen Bakan Tunç, gençlerin yenilikçi fikirlerinin her alanda olduğu gibi hukuk alanında önemli olduğunu vurguladı. Öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dileyen Bakan Tunç, “Hukuk fakültesinde okuyan kardeşlerimiz gelecekte yargının hizmetinde olacaklar. Hakim, savcı olarak kürsüde, avukat olarak, savunmada görev alacaklar. O nedenle onların en iyi şekilde hukuk fakültelerinde güzel eğitim almalarını istiyoruz. Onlar da gelecekte iyi bir hukukçu olabilmek için çalışıyorlar.” dedi.

YARGI TEŞKİLATINDA AKTİF ROL ALACAKSINIZ

Hukuk fakültesi öğrencilerini bakanlıkta ağırlamaktan mutluluk duyduğunu vurgulayan Adalet Bakanı Tunç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sizleri Adalet Bakanlığından misafir etmekten çok mutlu olduk. Öğrenci kardeşlerimizin, özellikle hukuk fakültesinde okuyan kardeşlerimizin Adalet Bakanlığımızı ziyaret etmesi bizi son derece memnun ediyor. Çünkü sizler, hem kürsüde hem de savunma makamında yargı teşkilatında gelecekte yer alacak kişilersiniz. Dolayısıyla hukuk fakülteleri, yargı teşkilatının geleceğidir. O nedenle hukuk fakültesi öğrencilerinin mezun olmadan önce bakanlığımızı ziyaret etmeleri, sizin özellikle gelecekte yargı teşkilatında aktif ve güven veren bir adaleti tesis etmek için çok iştahlı olduğunuzu gösteriyor.”

Görüşmenin ardından Bakan Tunç, öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çekildi.