"Büyük bir beğeni ile izledik"

Oyunların sona ermesinin ardından konuşan Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, Baro üyesi meslektaşlarının çok emek vererek uzun süredir bu geceye hazırlandıklarını ifade etti. Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, “Bizlerin asıl sahneleri mahkeme salonları olduğu için bugün bu sahnede oynanan oyunlar aslında kendi yaşamlarımızın bir tezahürü gibi oldu. Bu sebeple ben meslektaşlarımızın oldukça başarılı bir performans sergilemelerinin sırrının bu olduğunu düşünüyorum. Marifet iltifata tabii olmalı ama bizim Sakarya Barosu Yönetim Kurulu olarak bugün buradaki bu sözlerimiz iltifat değil gerçektir. Meslektaşlarımız gerçekten çok başarılı bir performans sergilediler, büyük bir beğeni ile izledik. Oldukça da profesyonellerdi. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

"Çok gururlandık"

Başkan Yıldız, “Seçilen tiratların içeriği de beni çok mutlu etti. Tiratların içeriğinde emeğe, kadına, erkeğe, yaşama, ölüme dair birçok konu vardı. Bu sebeple tirat konularındaki seçimleri nedeniyle de meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Çok gururlandık. Tekrar tüm emekleri için meslektaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda Başkan Yıldız, Tiyatro Topluluğundaki her bir avukatın adına yapılan fidan bağışı sertifikasını, topluluk adına yönetmen Av. Ozan Yiğit’e takdim etti.

"Adli tatile güzel bir merhaba dedik"

Sakarya Barosu Kültür Sanat Komisyonu Sözcüsü Av. Hazel Erdem, “Sakarya Barosu Kültür Sanat Komisyonu Tiyatro Topluluğu olarak düzenlediğimiz ilk Tirat Gecesi etkinliğimizle adli tatile güzel bir merhaba dedik. Ekibimizin harika enerjisi, disiplini ve motivasyonuyla çok güzel bir sahne ortaya çıkarmaya çalıştık ve katılım sağlayan tüm meslektaşlarımızın beğenisine sunduk. Aldığımız dönüşler, gelen tepkiler o kadar güzeldi ki; başta genel sanat yönetmenimiz Ozan Yiğit olmak üzere sahne önünde ve arkasında ciddi emek veren tüm arkadaşlarım adına gurur duyuyorum. Bundan sonraki etkinliklerimize daha motive, daha enerjik bir şekilde devam edeceğiz. Adli tatil dolayısıyla ara verdikten sonra adli yıl başlangıcıyla beraber tekrar aynı enerjiyle çalışmalara başlayacağız. Destek veren, bize güvenen, inanan herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca bizlere tecrübelerini aktaran Sakarya Barosu Yasal Masallar Tiyatro Topluluğunu da teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.