Buruk Mezarlığı’nda düzenlenen anma programına Adana Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Ayça Kara Sığırcı, Av. Nevzat  Elçi, TBB Avukat Hakları Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Sabahattin Gümüş, Av. Mustafa Sülün katıldılar.

Anma programına katılan avukatlar merhum meslektaşları Av. Savaş Bedir ve aynı olayda şehit olan İcra Memuru Hasan Fındıl’ın kabrine karanfil bırakıp, dua ettiler. Anma programında konuşan Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz şunları söyledi:

“Hain bir saldırı sonucunda görevini ifa ederken katledilen, meslek şehidimizi ve aynı olayda yitirdiğimiz icra memuru Hasan Fındıl’ı rahmet ve saygıyla anıyorum. 22 yıldır acımız hala taze. Meslektaşımızın adını düzenlediğimiz futbol turnuvası ile yaşatıyoruz.

En güzel çağlarında, mesleğe ve yaşama dair umutlar taşıdığı dönemlerinde yitirdiğimiz Av. Savaş Bedir’e yönelen bu saldırıyı ve zihniyeti lanetliyorum. Yaşanması kabul edilmeyen bu olayların altında avukatı mesleki bilgi ve deneyimini sunan kişi olarak değil, dosyanın ve uyuşmazlığın tarafıymış gibi gören zihniyetin saldırısı vardır.  Dileğimiz; insanlarımızın hak arayışında ve adalete erişiminde sesi olan meslektaşlarımıza yönelik sözlü ve fiili saldırıların son bulmasıdır. Bu tür üzücü olayların yaşanmaması için de Baro olarak üzerimize düşenleri fazlasıyla yapacağımızdan kimsenin endişesi olmasın.”