Adana Barosu Avukatlar Salonu’nda düzenlenen törene Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, yönetim kurulu üyeleri ile aileler ve yanlarında staj yaptıkları avukatlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Av. Semih Gökayaz, avukatlık mesleğine adım atan meslektaşlarını kutlayarak, başarılar diledi.

Av. Gökayaz, “Bugün ruhsatını alacak meslektaşlarım Adana'nın çok önemli bürolarında stajlarını tamamladılar. Avukatlık mesleği heyecan ve tutku gerektiren bir meslek. Mesleğimiz, cesaretli, sabırlı, azimli ve inatçı olmayı da gerektiren bir meslektir. Bugün aramıza katılan meslektaşlarıma meslek heyecanlarının hiç solmadığı, güzel bir meslek yaşamı diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Av. Gökayaz’ın konuşmasının ardından toplu yemin töreni yapıldı. Avukatlık mesleğine adım atan stajyer avukatlar, ailelerinin gururlu bakışları altında cübbeleri giyerek, ruhsatlarını teslim aldılar.

Avukatlık mesleğine adım atan stajyer avukatlar şu isimlerden oluştu:

Gülden Töle, Metehan Buhari, Billur Döğer, Feyza Özer, Mahmut Gök, Hatice Tutku Kan, Gökhan Bolkan, Melike Bala, Gül Değirmen, Koray Doğru, Melisa Bingöl.

Stajyerlik dönemlerini tamamlayan avukatalra cübbelerini meslek üstadları;  Av. Özer Özbayrak, Av. Kübra Betül Özdemir Kaya, Av. Mehmet Elpaşa, Av. Ahmet Haluk Kan, Av. Kemal Ümütçü, Av. Ödül İrem Ügü, Av. Merve Gündoğdu Köylüoğlu, Av. Nursel Ünal, Av. Teyfik Can Yeşil, Av. Nur Sena Özer, Av. Başak Korkmaz Çınar, Av. Mehmet Emin Çınar, Av. Gül Fadıma Kara, Av. Mehmet Elpaşa, Av. Kübra Betül Özdemir Kaya, Av. Özer Özbayrak Av. Neval Yurtdaş ve Av. Ertan Yaşar tarafından giydirildi.